Chór z Czułowa tworzą ludzie młodzi duchem i sercem! Jesteśmy zwykłymi parafianami, których połączyła miłość do śpiewu. Chcemy współtworzyć z wszystkimi obecnymi w kościele taką muzykę, która wznosi duszę ku niebu i pomaga spotkać się z Bogiem w Eucharystii. Wykonujemy pieśni, które poruszają tekstem i melodią. Zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem. Ad maiorem Dei gloriam!

AGNIESZKA KAŁUŻNA - DYRYGENTKA

Absolwentka wydziału Wokalno-Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Współtwórczyni Collegium Zieleński. Za nagranie Opera Omnia Mikołaja Zieleńskiego (vol. 1-6), wraz z zespołem, otrzymała nagrodę Polskiej Akademii Fonograficznej – Fryderyk 2012 oraz Złotego Orfeusza L’Académie du Disque Lyrique w Paryżu. Wraz z zespołem Octava Ensemble otrzymała również nominację do Fryderyka 2010. Jako solistka i kameralistka występowała w Polsce, Hiszpanii, Słowenii, Francji, Szwajcarii i na Ukrainie.

PIEŚNI WIELKOPOSTNE

Krzyży Święty Nade Wszystko

Witaj Głowo

Płaczcie Anieli