MENU

!

Rodzice czytają nasze ogłoszenia parafialne i odpowiedzialnie podejmują decyzje jak odpowiedzieć na moje sugestie, propozycje i zaproszenia

Dzieci Komunijne, Drodzy Rodzice.

   Mieliśmy nasze wspólne fromacyjne spotkania w grupie komunijnej w kościele. Czas nastał taki, że na razie – w znanej nam formie – mieć  ich nie możemy. Nie znaczy to, że wogóle w świątyni mamy się nie widywać i z Panem Jezusem mijać przez kolejne tygodnie (miesiące, lata) na odległość. Rodzice na pewno czytają nasze ogłoszenia parafialne i odpowiedzialnie podejmują decyzje jak odpowiedzieć na moje sugestie, propozycje i zaproszenia.

   Sami dobrze wiecie jak przez te ostatnie miesiące wykorzytaliście domową modlitwę, lekturę religijnych treści, nasze parafialne zakładki Słowa Bożego na każdy dzień świąteczny i powszedni, niedzielne transmisje Liturgii Kościoła. Katechezę szkolną też.

   Teraz skorzystamy, Kochani, z tego miejsca na naszej stronie parafialnej. Dletego, że czas nagli. Oczekujemy na spotkanie z Jezusem Chrystusem przy Jego Eucharsytycznym stole.

   Warto jeszcze raz, dwa albo wiele razy i na różne sposoby – przypomnieć sobie, rozważyć i zapamietać to, co nam Pan Jezus w Kościele podaje i wyjaśnia na temat NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Jest takich treści, opracowanych specjalnie dla dzieci, wiele i mogą one uzupełniać szkolną katechezę. Tu – w tej zakładce – bedę je dla Was umieszczał. Mam nadzieję, że zaglądając tu – bedziecie z nich korzystać.

   Jest to szczególnie ważne w okresie przygotowania do przyjęcia Ciała Jezusa Chrystusa w Komunii świętej. Jest to tym ważniejsze w czasach dziwnych, kiedy wielu dorosłych, a za nimi dzieci i młodzież nie wiedzą już w co wierzą i nie rozumieją, biedni, jak wierzyć i jak się w relacji ze Zbawicielem odlaleźć, zachować i uświęcać.

Dzisiaj po południu propozycja pierwsza…

Z Bogiem

ZWIŃ